Studium a stáže v zahraničí

Informace pro studenty programů Sociální práce a Veřejná a sociální politika a lidské zdroje

Základní informace
  • Do zahraničí můžete vyjet na studijní stáž, praktickou pracovní stáž či letní školu.
  • Masarykova univerzita pomáhá studentům s finančními, praktickými a organizačně-administrativními náležitostmi výjezdu (Centrum zahraniční spolupráce MU)
  • Katedra SPSP má svou koordinátorku pro výjezdy do zahraničí, na kterou se můžete kdykoli obrátit s žádostí o radu i informace - Mgr. Blanka Plasová, Ph.D.
  • Vysoká úspěšnost studentů, neváhejte podat přihlášku!
Chci v zahraničí studovat

Proč jet? Poznám (nejen) studentský život v jiném státu nebo i na jiném kontinentu.

Kam? Velké množství výměnných programů (pro Evropu např. programy Erasmus+ Evropa, Freemovers, mimo Evropu např. programy ISEP Exchange v USA, Kanadě či Africe nebo Erasmus+ ICM v Izraeli, Gruzii, na Kubě i jinde)

Proč s námi? Naše katedra má pro své studenty zajištěny možnosti studia v 18 zemích Evropy a dalších 14 zemích světa na více než 50 univerzitách.

- Délka pobytu je min. 3 a max. 12 měsíců.

- Stipendium od 480 do 600 eur na měsíc.

- Smlouvy FSS pro program Erasmus plus.

- Odkaz na založení přihlášky.

Chci jet do zahraničí na pracovní stáž

Proč jet? Získám praxi v zahraničí ještě během studia.

Kam? Můžete si vybrat a najít sami dle svého oboru (neziskovky, veřejné instituce i soukromé firmy).

Nejoblíbenější programy:

• Erasmus+ stáž (Evropa):

Délka pobytu je min. 2 a max. 12 měsíců během studia (i v průběhu 12 měsíců po ukončení studia – tzv. absolventské stáže).

Při plném pracovním úvazku stipendium od 630 do 750 eur za měsíc.

• Freemovers (celý svět):

Délka stáže může být 1 měsíc až celý semestr.

Výše stipendia může dosahovat až 16.000 korun na měsíc.